Prázdninové akce v Sázavě

Od dneška začíná v Sázavě Anglický týden. Z britských ostrovů na ten sázavský dorazila skupina rodilých mluvčích, aby zábavnou formou vyučovala angličtinu děti, teenagery i dospělé. Nejstarším účastníkem loňského kurzu byl třiasedmdesátiletý pán.

Společný táborák

Včera večer celý týden začal společným táborákem, od pondělí začne výuka. Studující budou rozděleni do skupinek podle toho, na co se cítí, aby na své úrovni konverzovali, četli a překládali časopisy, hráli hry nebo vymýšleli své vlastní texty na libovolná témata. Atmosféra je prázdninově uvolněná, hraje se na hudební nástroje, zpívá, tančí, vaří, rozdávají se recepty na oblíbená jídla, která se také společně ochutnávají..

Každý den se začíná v jedenáct hodin, končí se kolem čtvrté s pauzou na oběd. Akce je otevřená pro zájemce všech věkových skupin.

Malování na Sázavě

Předminulý týden proběhlo Malování na Sázavě. Lidé se vztahem k výtvarné tvorbě se tu mohli naučit malovat krajinu podle zásad malířské školy vidění, jejímž zakladatelem se stal ve Švýcarsku malíř Radoslav Kutra. Malovalo se olejovými barvami. Kdo už to někdy zkoušel, ví, že úplně jednoduché to tedy vážně není. První den dostanou studenti základní poučky , jak na to a pustí se do vlastní tvorby. Pokud jsou bezradní, jsou zde ochotné malířky – profesionálky, které jsou připravené poradit  i pomoci. Stojany, plátna, barvy, štětce i terpentýn vám zapůjčí, pokud nejste právě zvyklí na vlastní materiál.

Potřebujete tedy kromě chuti na sobě zapracovat starší oblečení, na němž vás nerozhodí nějaký ten barevný flek, klobouk na hlavu, kus starého hadru na špinavé ruce i štětce, eventuelně nějaký ten repelent na dotírající hmyz a trpělivost s netaktními poznámkami kolemjdoucích čumilů. Těch je málo, většina procházejících buď mlčí nebo dílko uznale ocení.

Celá akce je zakončena společnou vernisáží v Sázavském klášteře, kde je možno všechny obrazy vytvořené na Sázavě obdivovat najednou. Po jejím skončení si účastnící berou svá díla domů.

Lajkujte, sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *