Zápis do skalické školy

Ve středu 3.4. a 21.4. proběhl ve skalické škole zápis do první třídy. V prvním termínu se dostavilo deset budoucích školáčků, ve druhém dva (zápis  ještě neskončil, rodiče mají možnost přihlásit dítě do konce dubna).
Děti si prošly pohádkou O perníkové chaloupce, o níž si s učitelkami i s paní ředitelkou povídaly, poznávaly barvy a geometrické tvary, naloupaly si perníčky a dokreslily si perníkovou chaloupku, kde si vyzkoušely napodobit jednoduché tvary podle předlohy, ale i vybarvovat. Všichni byli moc šikovní.

Kroužky

Od této chvíle mají budoucí prvňáčci možnost navštěvovat kroužek zdravotního cvičení, kde cvičíme na gymnastických míčích, předvádíme zvířátka z jógy a procvičujeme správné držení těla. Také se mohou přihlásit na kroužek Malého průzkumníka, kde podnikáme lesní výpravy a pozorujeme přírodu.
Od září si mohou malí školáčci vybrat ještě další kroužky pohybové, taneční, hudební, ale i kroužek dovedných rukou nebo angličtiny. Také budeme i v příštím roce chodit hodně ven do lesa a do přírody, pokud nám to počasí dovolí. V tom nám bude pomáhat projekt neziskové organizace Tereza svým zajímavým programem, budeme jezdit na plavecký výcvik a do divadel, zúčastníme se koncertů, besed a jiných kulturních a vzdělávacích akcí. Tradičně také pořádáme na konci školního roku výlet se stanováním ve spolupráci se skalickými hasiči, účastníme se výtvarných soutěží a ekologických projektů.
Na všechny nové školáky se už  moc těšíme.
Martina Studzinská
Lajkujte, sdílejte:

One thought on “Zápis do skalické školy

  1. Jsme radi, ze muzeme dat Maxe do Skalicke skoly. Přístup učitelů je fajn a Max se do skoly uz moc tesi. Uz chodí i na kroužek průzkumnika a doma nam vsechno popisuje….. Diky vsem učitelům i pani ředitelce, ze se tolik snaží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *