I letos se naše škola zapojila do akce Čistá řeka Sázava 2019

Navzdory citelnému ochlazení jsme se v pátek sešli před skalickou školou, rozdělili si trička, rukavice, pytle a vyrazili do terénu.
Nejmenší školáci vysbírali skládky na vrchu Čapíku jako každý půlrok. S těžkými nálezy nám pomáhali čtyři kluci z devítky, ostatní deváťáci totiž právě v té době skládali přijímací zkoušky na střední školy. Nejzajímavější nálezy jsme fotograficky zdokumentovali. Starší žáci uklízeli úsek lesa na tzv. Mřeňovce od chatové osady pod cihelnou směrem ke kostelíku sv. Jakuba v Rovné. Sedmáci a osmáci sbírali odpad od Marjánky do Zákruh, naproti nim postupovali šesťáci, kteří nám u fotbalového hřiště kromě toho ještě zvládli nachystat oheň na pečení buřtíků. Ti choulostivější se u něj rádi zahřáli.
Musím všechny sběrače pochválit, činili se, jak se dalo. Asi za hodinu po skončení akce byly všechny pytle uklizeny pracovníky obce na sběrný dvůr.
Děkujeme obci za materiální podporu a zajištění svozu a panu Zemanovi za zprostředkování triček. Velmi nám to usnadnilo práci. Doufejme, že uklizené úseky v tomto stavu již vydrží.

Martina Studzinská

Lajkujte, sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *